Jeden indywidualny rachunek w ZUS

Ważna informacja dla płatników składek – jeden indywidualny rachunek bankowy w ZUS

Od 1 stycznia 2018 r. nastąpi zmiana w dokonywaniu wpłat na należności z tytułu składek. Płatnicy składek będą dokonywać płatności z tytułu wszystkich składek na jeden indywidualny numer rachunku, jednym poleceniem przelewu.

Aktualnie w ramach projektu e-składka, ZUS będzie prosił o zalogowanie się na Platformie Usług elektronicznych https://pue.zus.pl/portal/logowanie.npi. Płatnicy składek posiadający konto na PUE i logujący się na nim regularnie, będą w pierwszej kolejności informowani o nadanym indywidualnym rachunku bankowym.

Informacja o numerze rachunku zostanie udostępniona na koncie na PUE

Zaloguj się na PUE i sprawdź swoje dane, szczególnie dane adresowe, nr telefonu i e-mail. Jeśli dane są nieaktualne – uaktualnij je, albo skoryguj.

Jeśli nie masz konta na PUE, informacje o rejestracji profilu na PUE znajdziesz na stronie ZUS http://www.zus.pl/pue/rejestracja.

Przestrzegamy, żeby chronić swoje dane do logowania (login, hasło) i nie dopuścić do ich przejęcia przez nieuprawnione osoby. Pamiętajcie, ZUS nigdy nie prosi o podanie danych do logowania drogą mailową lub telefoniczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

cztery × pięć =

Back to top